Klima

Klima

Ümraniye oto klima servisi tüm marka ve model araç kliması için hizmet sağlayabilmektedir. Klima sistemleri oto elektrik kapsamında yer almaktadır. Bu nedenle klima arızası birçok farklı nedenden kaynaklı olabilmektedir.

Elektrik ve elektronik sistem gözden geçirildikten sonra sistemin bütünlüğü kontrol edilir. Sistemde herhangi bir kaçak var ise tespit edilir ve ardından onarım işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede klima gazı değiştirilerek sistemin stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Klima sisteminin bakımı ve temizliği için de araç servislerini ziyaret ederek hizmet temin edebilirsiniz. Bazı durumlarda sistem doğru bir şekilde çalışsa bile sistem içerisinde yer alan artık malzemeler performansı büyük ölçüde etkilemektedir. Bu gibi durumlarda genel klima bakımı uygulanarak sistemin performansı korunur.

Oto Klima Tamiri

Oto elektronik sistemleri içerisinde yer alan klimalar araç içerisindeki havalandırmayı sağlamaktadır. Klima sistemi soğuk kış ve sıcak yaz günlerinde araç içerisinde konforlu bir şekilde seyahat etmenizi sağlamaktadır. Birçok farklı nedenden dolayı meydana gelebilecek klima arızaları araç içerisindeki konforunuzu bozabilmektedir. Bu tarz arızalarda Ümraniye oto klima servisimizi ziyaret ederek hizmet alabilirsiniz. Servis içerisinde klima sistemi baştan sona kontrol edilecektir. Kontrol işleminin ardından gerekli onarım ve bakım işlemleri uygulanacaktır. Özellikle sistem içerisinde kaçak var ise klima gazı değişimi gerçekleştirilmeden kaçak problemini profesyonel bir şekilde ortadan kaldırmaktayız. Bu sayede klimanız verimli ve performanslı bir şekilde çalışmaya devam edebilmektedir.

Klimada Kaçak Nasıl Bulunur?

Oto klima tamirinde kaçığı tespit etmek son derece büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise, değiştirilen yeni klima gazının tahliyesine sebebiyet vermesidir. Araç servisleri klima sisteminde kaçak olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları izlemektedir;

  • Sistem yüzeysel olarak kontrol edilir
  • Tahliye boruları ve bağlantı noktaları kontrol edilir
  • Sisteme sıvı fosfor eklenir
  • Mor ışık altında fosfor kontrolü yapılır
Mor ışık altında fosfor parladığı için sistem bu şekilde kontrol edilebilmektedir. Klima sistemindeki kaçak ortadan kalktığında ise klima gazı değiştirilir ve sistemin stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Ümraniye oto klima servisimizde klima gazı değişim hizmeti gerçekleştirilmektedir. Ümraniye oto tamir hizmetleri konusunda servisimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İlgili Konular

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git
Start Stop Servisi