Oto Fren

Oto Fren

Oto fren sistemleri araç içerisinde yer alan en önemli sistemlerden biridir. Ümraniye fren sistemleri ve bakımı konusunda hizmet sağlayan servisimiz içerisinde tüm fren sistemleri için servis hizmeti sağlanmaktadır.

Balata değişimi gibi durumlarda da orijinal yedek parça sağlayan servisimiz periyodik bakım işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Yeni nesil fren sistemlerinin hepsi için bakım ve onarım işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle yeni nesil araçlarda yer alan fren sistemleri için periyodik bakım işlemi son derece büyük önem taşımaktadır. Siz de bu konu hakkında hassas davranarak trafik içerisindeki güvenliğinizi koruyabilirsiniz.

Oto Fren Sistemleri

Gelişen teknoloji ile yeni oto fren sistemleri de kullanılmaya başlanmıştır. Gelişmiş fren sistemleri eski tarz fren sistemlerine kıyasla çok daha verimli ve efektif bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu avantaj trafik içerisinde can ve mal güvenliği açısından büyük fark yaratmaktadır. Oto fren sistemleri şu şekilde örneklendirilebilir;

 • Hidrolik fren sistemi
 • Havalı fren sistemi
 • ABS
 • EBD
 • BAS
 • Manyetik frenleme sistemi
 • MSR
 • Yokuş kalkış destek sistemi
 • EPB
Yukarıda bahsettiğimiz fren sistemlerinin birçoğu yeni fren inovasyonları içerisinde yer almaktadır. Ümraniye fren servisimiz yukarıda yer alan tüm sistemler için bakım ve onarım işlemi gerçekleştirebilmektedir. Sistemlerden bazıları elektronik bazıları ise mekanik bileşenlerden yardım almaktadır. Sadece yazılım olarak da yer alan fren sistemleri bulunmaktadır. Fren sisteminizden maksimum verimi almak için düzenli olarak kontrollerinizi yaptırdığınızdan emin olunuz. Ümraniye periyodik bakım servisimiz içerisinde fren sistemleriniz için de gerekli olan bakım hizmetine erişebilirsiniz. Ümraniye fren servisimize bekliyoruz.

Oto Fren Yedek Parça

Fren sistemleri içerisinde yer alan bazı bileşenler zamanla deforme olarak işlevlerini kaybetmektedir. Bu gibi durumlarda yedek parça değişim hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Yedek parça değişimi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi orijinal parçaların kullanılmasıdır. Orijinal parçalar sistem ile uyumlu bir şekilde çalışarak gerekli olan performansı gösterecektir. Orijinal olmayan yedek parçalar ise çeşitli arızalara sebebiyet vererek trafik içerisindeki güvenliğinizi sekteye uğratabilmektedir. Yedek parça temini konusunda geniş servis ağına sahip olan Ümraniye fren sistemleri servisimiz sizlere gerekli olan hizmeti sağlayacaktır.
Hizmet Sunduğumuz Markalar
Servis bünyesinde hizmet sunduğumuz markalar şunlardır;

 1. Audi
 2. Mercedes
 3. BMW
 4. Volkswagen
 5. Seat
 6. Volvo
 7. Opel
 8. Ford
 9. Renault
 10. Fiat
 11. Totoya
 12. Skoda

İlgili Konular

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git
Start Stop Servisi
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git
Manuel Şanzıman Tamiri