Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Periyodik bakım konusunda tercih edebileceğiniz servisler içerisinde yer alan Ümraniye oto periyodik bakım servisimiz bölge içerisindeki en kaliteli araç servislerinden biridir.

Periyodik bakım kategorisi içerisinde yer alan tüm hizmetleri profesyonel bir şekilde temin edebilirsiniz. Periyodik bakım içerisinde mekanik ve elektronik sistemlerin hepsi gözden geçirilmektedir. Şanzıman hizmetini de sağlayan servisimiz otomatik ve manuel şanzımanlar için de hizmet verebilmektedir. Oldukça tecrübe gerektiren şanzıman bakım ve onarımı için tecrübeli ustalarımız görev almaktadır. Siz de şanzıman sistemi konusunda bir problem yaşıyorsanız servislerimizi tercih ederek hizmet temin edebilirsiniz. Periyodik bakım içerisinde isteğinize bağlı olarak şanzıman sisteminizi de kontrol edebilmekteyiz.

Ümraniye Oto Periyodik Bakım

Oto periyodik bakım işlemleri aracın performansı ve verimliliği açısından son derece önemlidir. Düzenli olarak gerçekleştirilecek bakım işlemleri sayesinde aracınızı birçok arızadan koruyabilirsiniz. Belirli kilometre ya da zaman aralıklarına uyarak gerçekleştireceğiniz periyodik bakım hizmetleri konusunda detaylı bilgi almak için teknik servislere başvurabilirsiniz.

Ümraniye oto periyodik bakım hizmeti bölge içerisinde temin edebileceğiniz en profesyonel hizmet olarak öne çıkmaktadır. Bakım ve kontrol işlemlerinde araç içerisinde yer alan elektronik ve oto mekanik sistemlerin hemen hemen hepsi kontrol edilmektedir. Kontrol işleminin ardından gerekli onarım ve değişim işlemleri uygulanmaktadır. Değişim işlemi esnasında sistem ile uyumlu olan tamamen orijinal bileşenler tercih edilmektedir.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

 Periyodik bakım içerisinde birçok farklı işlem gerçekleştirilmektedir. Periyodik bakım içerisinde gerçekleşen işlemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Hava filtresi kontrolü ve değişimi
  • Klima sisteminin kontrolü ve polen filtresi değişimi
  • Yakıt filtresinin değiştirilmesi
  • Motor bakımı
  • Aydınlatma sisteminin kontrolü
  • Ön takım ve süspansiyon sisteminin kontrolü
  • Lastik sağlığı
Periyodik bakım işleminde genel olarak yukarıdaki kontroller gerçekleştirilmektedir. Mekanik sistemler içinse ayrı bir bakım söz konusudur. Oto mekanik sistemleri konusunda uzman olan servisimiz hareketli bileşenlerin kontrolü ve bakımını da gerçekleştirmektedir. Hareketli bileşenler deforme olabileceğinden dolayı düzenli olarak kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır. Araç sağlığınızı korumak ve motor ömrünü uzatmak için periyodik bakım işlemlerine özel olarak dikkat ettiğinizden emin olunuz.

İlgili Konular

Start Stop Servisi

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git
Manuel Şanzıman Tamiri