Akü

Akü

Ümraniye akü olarak servisimiz içerisinde akü bakımı ve onarımı gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda garantili, sıfır ürünlerimiz de siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Araç içerisinde yer alan en önemli bileşenlerden biri akü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerinde akü değişimi de sağlayan firmamız aracınız için uygun olan tüm modellere ev sahipliği yapmaktadır. Ümraniye oto elektrik servisimiz oto elektrik ve elektronik kapsamındaki tüm bileşenler konusunda sizlere gerekli teknik desteği sağlayacaktır.

 Akü bakımı düzenli aralıklar ile yapılmadığında akünün ömrü büyük ölçüde kısalabilmektedir. Aynı zamanda voltaj değerlerinin düzensiz olması nedeniyle araç içerisindeki elektronik sistemlere de zarar verebilmektedir. Bu gibi problemler araç içerisinde büyük arızalara neden olabilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak akünüzü kontrol ettirmeli ve voltaj değerlerini ölçtürmelisiniz. Ümraniye akü değişim hizmeti ile aracınızın elektrik sistemlerini güvence altına alabilirsiniz.

Hangi Akü Tercih Edilmeli?

Akü tercihi yaparken teknik servisimizden yardım alabilirsiniz. Teknik servisler genel olarak garanti sağlayan global üreticileri tercih etmektedir. Bu tarz aküler oldukça kaliteli bileşenler kullanılarak üretilmektedir. Bu duruma bağlı olarak garanti süreci konusunda üretici firma destek sağlamaktadır. Global pazarda tanınan çeşitli akü markaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Varta
  • Mutlu Akü
  • Bosch
  • İnci Akü
  • President
  • Hugel
  • Powermaster
  • Yiğit Akü
Teknik servisimiz ise gerek Bosch Car Service ailesinin bir parçası olması, gerekse de Bosch’un dünya standartlarında bir firma olması sebebiyle Bosch ürünlerini tercih etmektedir. Ümraniye akü servsimize bekliyoruz.

Akü Nedir Nasıl Çalışır?

Aküler elektrik enerjisini depolayarak aracınız içerisinde bu enerjiyi kullanmanızı sağlar. İçeriğinde pozitif ve negatif kutupları olan plakalar bulunmaktadır. Bu plakalar sülfürik asit ve su çözeltisi içerisinde kimyasal reaksiyon gerçekleştirerek enerji üretmektedir. Sıradan bir akü de hücre başına dek gelen voltaj değeri 2 volt çarpımından toplam 12 volttur. Farklı araç tipleri için farklı tip aküler kullanılmaktadır. Bu tarz akülerde volt değeri daha da yükselebilmektedir.

Aküye bağlı olan şarj dinamosu aracınızı kullanırken aküyü şarj eder ve enerjiyi depolamanızı sağlar. Bu sayede aracınızı çalıştırırken ihtiyaç duyduğunuz marş motoru da dahil olmak üzere tüm elektronik sistem bileşenlerine güç sağlamış olur. Ümraniye akü değişimi servisimiz içerisinde akünün çalışma mantığı hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve akünüz hakkında da bilgi alabilirsiniz. Servisimiz içerisinde yerinde akü değişimi de gerçekleştirilmektedir. Yerinde akü değişimi hizmeti de alabilirsiniz.

İlgili Konular

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git
Start Stop Servisi