Arıza Tespiti

Arıza Tespiti

Araçlarda en sık karşılaşılan arızalardan biri de elektronik sistem arızalarıdır.

Geleneksel oto bakım uygulamalarında oldukça maliyetli olan ve vakit alan bu bölüm bakımlarında; yeni nesil arıza tespiti gereçleri işlevsel bakım uygulamalarını yaygınlaştırmıştır. Dolayısıyla artık araçlarda yaşanan elektronik sistem sıkıntıları kısa sürede ve üst düzey biçimde tamir edilmektedir. Tespit aşaması araç sorunlarının çözümünde önemli bir yere sahiptir. Nokta atışı tespitler bakım ve onarım sürecinin profesyonel şekilde planlanmasını sağlar. Neticede araç sahiplerinin arıza tespiti için uzman hizmet sağlayıcıları tercih etmesi vakit ve maliyet açısından avantaj sağlar.

Araç Bakım Uygulamaları

Oto bakım işlemlerinin alan uzmanlığı gerektiren kategorileri arasında elektronik sistemlerin bakım ve onarımı yer alır. Araç bakım uygulamaları pek çok farklı kategori ve sistem kontrolünden oluşur. Bu kategorilerin her biri alanda uzman ekip desteği ve profesyonel planlama gerektirir. Özellikle Ümraniye arıza tespiti gibi programlı ve bilgisayarlı aşamalarda; yetkili servis desteği önemlidir. Hem işlemlerin garanti kapsamında olması hem de kullanım güvenliği bu şekilde sağlanabilir.

Araç bakım uygulamaları kategorisel olarak şu şekilde sıralanır:
 
 • Periyodik bakım işlemleri
 • Km başı bakımlar
 • Mevsimsel bakım uygulamaları
 • 15 adım kontrol
 • Ağır bakımlar
 • Takviye bakım işlemleri
 • Ara bakımlar
 • Oto motor bakımı
 • Oto klima bakımı
   
Araç bakım uygulamaları arasında Ümraniye arıza tespiti, yeni nesil uygulamalar sayesinde nokta atışı bir hal almıştır. Programlı bilgisayarlar sayesinde araçtaki tüm elektronik sistem arızaları, raporlar halinde öğrenilebilir. Böylece sök-tak işlemlerine gerek kalmadan, vakit tasarrufu ve maliyet düşüklüğüyle avantaj sağlanabilir. Bu hizmetlerin nitelikli şekilde yapılması için alanda uzman servis hizmetinden yararlanılmalıdır.
 

Arıza Tespiti İşlemleri

Oto elektrik arıza tespiti programları aracılığıyla, yönetim ve araç içi hizmet sistemleri kolayca test edilebilir. Bu testlerin sonunda araçtaki sorun ve riskler raporlanır. Eldeki raporlara uygun şekilde servis sağlayıcı ekipler profesyonel planlamalarla araç bakımını gerçekleştirir. Garanti kapsamında uygulama, orijinal materyal kullanımı ve profesyonel ekipman desteği için, yetkili servis hizmetinden yararlanmak gerekir. Araç sahipleri böylece hem mali hem de vakti kazanç sağlayabilir. Tespit ve bakım dahil tüm araç bakım uygulamalarında profesyonel hizmet avantajlı bir tercihtir.

İlgili Konular

Start Stop Servisi

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi