Elektrikli Araç Servisi

Elektrikli Araç Servisi

Yeni nesil araçlarda, önceki araç modellerine göre benimsenmiş olan birtakım farklı rutin planlamalar bulunur.

Ara Güvenlik sistemleri de bu rutin planlamalar içerisinde yer alır. Bu sistemlerin temel varoluş amacının sürüş deneyimini daha güvenli ve konforlu bir hale getirmek olduğu bilinir. Elektrikli araç servisi çerçevesinde sunulan bu hizmet, araçların daha işlevsel, daha konforlu ve daha güvenli olmasını sağlar. 
 
Elektrikli araç servisi hizmetimiz çerçevesinde, yeni nesil araçlarda var olan emniyet sistemlerinin sensör ve diğer unsurlarının bakımı gerçekleştirilir. Bu unsurların tamamının üzerinde bu denli durulmasının sebebi ise, araç güvenliği sistemlerinin yeni nesil araçlarda farklı olması ve genel güvenlik sistemlerinin hayati önem barındırmasıdır. Servisimiz ise aracınızın ihtiyaç duyduğu bakım ve onarım faaliyetlerini üstün hizmet kalitesi ile sizlere sunmaya hazırdır. 
 

Elektrikli Araç Servisi Araç Güvenliği Kontrolü Nedir?

Araçlarda sürüş güvenliğinin sağlanması için elektrikli araç servisi bünyesinde kullanılan akıllı yönetim sistemlerine araç güvenlik sistemleri adı verilir. Bu sistemlere düzenli bir şekilde yapılan bakım ve onarımlar sayesinde ise sürüş esnasında ortaya çıkması muhtemel olan riskler en aza indirilir. Özellikle ani duruş, mesafe kontrolü, park sensörü, yakın mesafe uyarısı gibi konularda yüksek hakimiyet sağlanması, elektrikli otomobil servisi sayesinde sağlanır.

Bu kontroller esnasında şunlara bakılır; 
 
  • Oto fren sistemleri bakımı
  • Araç güvenliği kontrolü
  • Motor sıvı kontrolü
  • Lastik değişimi/ bakımı
  • Akü-Elektronik sistem bakımı
  • Yönetim sistemleri bakımı
Periyodik bakımlara dahil olacak kadar önemli bir çalışma alanı sayılan elektrikli araç servisi araç güvenliği çalışmaları; elektrikli araçlar başta olmak üzere yeni nesil araç modellerinin tümünde bulunmaktadır.  Bu sebeple alanında uzman olan, hizmetlerini üstün kalite ile sunan servislerin tamamının, hizmetleri içerisine bu unsuru da aldığı bilinir. Üstelik garanti kapsamında sunulan hizmetler, araç değerinde de herhangi bir olumsuz etki ortaya çıkarmaz. 
 

Oto Bakım İşlemleri Nelerdir?

Oto bakım işlemleri belirli unsurlar dikkate alınarak yapılır. Kimi zaman km, kimi zaman ise zaman dikkate alınarak yapılan bu uygulamaların detayları ise, araç yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun temel nedenlerinden biri araç modellerinde yeni nesil sistemlerin ortaya çıkışıdır. Bu sistemlerin gelişmesi, elektrikli araç servisi kapsamını da değiştirecek ve geliştirecektir.  

 

İlgili Konular

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
Start Stop Servisi

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi