Oto Bakım ve Onarım

Oto Bakım ve Onarım

Araç servisleri içerisinde en çok tercih edilen hizmetlerden biri oto bakım ve onarım işlemleridir. Bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilmeden önce araç içerisindeki elektronik ve mekanik sistemler kontrol edilmektedir.

Sistemlerin kontrolünün ardından arıza tespiti yapılarak gerekli bakım ve onarım işlemleri uygulanmaktadır. Elektronik sistemler için yeni nesil elektronik arıza tespiti cihazları tercih edilmektedir. Bu cihazlar sayesinde arıza tespit işlemi çok daha pratik ve kesin bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Sistemler içerisinde yer alan aksanlar kontrol edildikten sonra deforme olan parçalar için onarım ve bakım işlemleri uygulanmaktadır. Periyodik bakım işlemleri için de düzenli olarak aracınızı kontrol ettirmeniz sizlere birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Ümraniye oto bakım onarım hizmeti için profesyonel bir servisten hizmet temin etmeniz sizler açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Ümraniye Oto Bakım Onarım

Oto bakım ve onarım işlemlerinin kapsama alanı şu şekilde sıralanabilir;

  • Motor yağı değişimi
  • Filtre değişimleri
  • Lastik bakımı
  • Akü kontrolü
  • Bujilerin ve ateşleme sisteminin kontrolü
  • Fren sisteminin bakımı
  • Aydınlatma sistemlerinin kontrolü
  • Mekanik bileşenlerin bakımı
Ümraniye oto bakım onarım işlemi içerisinde yukarıdaki sistemlerin hepsi teker teker kontrol edilmektedir. Hareketli bileşenler özel olarak kontrol edilerek deforme olmuş parçalar onarılmaktadır. Onarım göremeyecek parçalar içinse orijinal yedek parça değişim hizmeti uygulanmaktadır. Bu sayede sistemin stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Sistemler onarım işleminin ardından kontrol edilerek test işlemi gerçekleştirilmektedir.

Araç Bakım Onarım Nedir?

Araç bakım ve onarımında tüm mekanik aksanlar kontrol edilmektedir. Sorunların tespit edilmesinin ardından değişim ve bakım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bakım ve onarım işlemi esnasında mekanik aksanlar dışında elektronik bileşenler de kontrol edilmektedir. Sistemler içerisinde yer alan bileşenlere yönelik özel olarak kontrol ve bakım işlemleri uygulanmaktadır. Araç bakım ve onarımı genel olarak araç içerisindeki tüm sistemlerin kontrolünün ardından bakım ve onarım görmesidir. Oto mekanik sistemlerinde ise hareketli aksanlara özel olarak ilgi gösterilmektedir. Deforme olan bileşenler için onarım veya değişim işlemleri uygulanmaktadır. Onarım sonrası gerekli kontroller yapılarak sistemin stabil bir şekilde çalıştığından emin olunur.

İlgili Konular

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git
Start Stop Servisi