Oto Motor

Oto Motor

Aracınızın en önemli parçası olan motor için Ümraniye motor bakım ve onarım hizmetini sağlamaktayız. Bakım işlemi esnasında motor içerisinde yer alan tüm bileşenler detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Performans ölçümünün ardından motorda herhangi bir problem var ise gerekli olan onarım işlemleri uygulanır. Ümraniye oto motor servisimizde onarım göremeyecek parçalar için yedek parça değişim hizmeti de sağlanmaktadır. Bu sayede aracınızın motorunun stabil bir şekilde çalışması sağlanır. İşlem gören motorunuz performans ve verimlilik açısından son derece büyük fark yaratacaktır.

Ümraniye Motor Bakım

Motor bakım işlemleri son derece önemlidir. Motorun düzenli olarak bakımının yapılması verimliliği ve performansı büyük ölçüde arttıracaktır. Bu sayede aracınızı günlük kullanım içerisinde çok daha konforlu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ümraniye oto mekanik sistemleri konusunda hizmet sağlayan firmamız motorunuzun periyodik bakımları için de sizlere hizmet sağlayacaktır. Ümraniye oto motor servisimiz motor bakım işleminde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmektedir;

  • Motor yağının değişimi
  • Yakıt ve yağ filtresinin değişimi
  • Buji ve ateşleme sisteminin kontrolü
  • Motor performans ölçümü
  • Egzoz ve emisyon değerleri
  • Marş motoru kontrolü
Yukarıdaki kontrollerin ardından, gerekli olan tüm bakım ve onarım işlemleri tamamlanmış olur. Motor performansı ve sağlığı konusunda herhangi bir arıza var ise bu duruma bağlı olarak onarım işlemleri uygulanır.

Araç Motor Temizliği

Motor bakımı ve temizliği son derece önemlidir. Dış yüzeyde meydana gelebilecek oksitlenmeler yüzünden motor tahliye boruları ve diğer sistemler zarar görebilmektedir. İşlem esnasında motor temizliği için uygun olan temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Temizlik işleminin ardından izole edilmesi gereken kısımlar koruyucu malzemeler ile kaplanmalıdır. Bu işlem için uygun olan izolasyon ürünleri bulunmaktadır. Bu malzemeler sayesinde motorun dış yüzeyinde bulunan bileşenler dış şartlardan korunmuş olur. Sizleri birçok problemden koruyacak olan bu malzemeler doğru şekilde kullanıldığında büyük avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda kaput altında yer alan aküler için de kutup başları bu izolasyon malzemesi ile kaplanabilmektedir. Bu sayede akü ve elektronik sistem de korunmuş olur. Ümraniye motor bakım ve onarım hizmetlerinde profesyonel olan servisimiz motor temizliği ve izolasyonunda sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili Konular

Start Stop Servisi

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi
Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?