Şanzıman Bakım Onarım

Şanzıman Bakım Onarım

Araç servisleri içerisinde en çok duyulan hizmetlerden biri de şanzıman bakım onarım işlemleridir. Ümraniye şanzıman hizmetini sağlayan servisimiz bölge içerisinde aktif bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Şanzıman içerisinde meydana gelen dişli ve mil problemlerinde profesyonel servisler pratik çözüm yöntemlerini tercih etmektedir. Onarım göremeyecek parçalar hızlı bir şekilde yenileri ile değiştirilerek sistemin stabil bir şekilde çalışması sağlanır. Meydana gelen şanzıman arızalarında hızlı bir şekilde servis yolunu tutmak son derece önemlidir. Bunun nedeni dişliler içerisinde meydana gelen problemlerin diğer bileşenlere de zarar verebilme olasılığıdır.

Manuel Şanzıman Bakımı Nasıl Yapılır?

Manuel şanzıman bakımında çeşitli adımlar takip edilmektedir. Takip edilen adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Araç lift ile kaldırılır.
  • Şanzıman araçtan sökülür.
  • Aks kafaları ve milleri şanzımandan ayrılır.
  • Şanzıman arka kapağı sökülür.
  • Şanzıman üst kapağı da sökülerek grup dişlilerine erişilir.
  • Arıza durumuna göre gerekli değişim ve onarım işlemleri gerçekleştirilir.
  • Sistemin kontrolünün ardından şanzıman aynı şekilde toplanır.
Yukarıdaki adımlar takip edilerek şanzıman bakımı gerçekleştirilmektedir. Kontrol işlemi esnasında şanzıman içerisindeki hareketli bileşenler teker teker kontrol edilmektedir. Bu bileşenler genel olarak mil ve dişlilerden oluşmaktadır. Şanzıman sistemi oldukça karmaşık olduğundan dolayı, içerisinde yer alan aksanlar da bir o kadar fazladır. Ümraniye şanzıman bakım ve onarım işlemini üstlenen servisimiz tüm adımları profesyonel bir şekilde takip etmektedir. Bölge içerisinde şanzıman bakımı için gönül rahatlığı ile servisimizi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda oto elektrik ve oto lastik işlemlerini de profesyonel bir şekilde sizlere sunmaktayız.

Manuel Şanzıman Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

Şanzıman yağının durumu ve seviyesi oldukça önemlidir. Düzenli olarak bakım görmeyen şanzımanlar içerisindeki yağ azalarak çeşitli arızalara yol açabilmektedir. Bakım ve onarım işlemlerinden önce şanzıman içerisindeki yağı kontrol etmek için şanzıman yağ çubuğundan faydalanılır. Yağ çubuğu şanzıman içerisindeki yağ seviyesi hakkında bilgi vermektedir. Kontrolün ardından yağ değişim işlemine ihtiyaç duyulup duyulmadığı kontrol edilir. Şanzıman yağı kontrolü için yetkili bir servisten hizmet almak çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun sebebi ise kullanıcının şanzıman sistemine dışarıdan erişimi olmamasıdır. Ümraniye şanzıman servisi olarak hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel Şanzıman Tamiri

Manuel şanzıman tamiri; Manuel şanzımanlar, arabalarının performansını kontrol etmeyi seven kişiler tarafından tercih edilir, ancak şanzımanın bileşenleri aşınmaya başladığında, tüm performans avantajlarını kaybedersiniz ve ilerleyen hasar, kısa süre içinde arabanızı kullanılamaz hale getirecektir.

Rehbere git

Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?

Aracınızda bulunan bütün mekanik akşamların aşınma, sürtünme ve eskime riski vardır. Bazen de yağsız kalma gibi sorunlar ortaya çıkar.

Rehbere git
Otomobilden Gelen Sesler Ne Anlama Gelir?
ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR Ve ESP Arıza Teşhisi

ABS/ASR ve ESP Arıza Teşhisi; Günümüzün en çok tercih edilen araç güvenlik sistemlerinden olan ABS, ASR ve ESP fren sistemlerinin verimli çalışması için profesyonel oto servislerinde periyodik olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Güvenliğinizi oto servisimizdeki deneyimli servis personellerimize ve teknolojik test cihazlarına emanet.

Rehbere git

Start Stop Servisi

Start stop servisi. Start Stop sisteminde bir arıza olması durumunda aracın tüm sistemleri duraklayabilir, bu durumda uzman servis personellerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Rehbere git
Start Stop Servisi