Ümraniye Chevrolet Servisi

Ümraniye Chevrolet Servisi

Özellikle polenlerin varlığından kaynaklanan yoğunluk, bahar bakımı kapsamındaki işlemleri gerekli kılar. Motor ve klima gibi hayati özellikteki aksamların zaman aralıklı bakımlarla desteklenmesi gerekir. Böylece hava ve yol şartlarına bağlı olarak yaşanan yıpranma payları azaltılabilir. Ümraniye Chevrolet Servisi hizmetimizin bu destekleri sayesinde uzun vadeli ağır bakımlar için de yaşanabilecek sorunlar engellenir. Bahar bakımı işlemleri motor performansının korunması ve yükseltilmesine en fazla katkı sunan ara bakım kategorilerinden biridir.

Ümraniye Chevrolet Servisi

Ümraniye Chevrolet Servisi Periyodik Bahar Bakımı

Ümraniye Chevrolet Servisi Periyodik Bahar Bakımı

Araçların mevsimsel koşullardan negatif etkilenmemesi için periyodik bakımlara özen gösterilmelidir. Çünkü her mevsim kendine özgü hava ve yol şartlarına sahiptir. Bahar bakımı da bahar aylarının getirdiği hava ve yol şartlarına karşı, araçların adaptasyonunu sağlayan işlemler bütünüdür. Bu işlemler aracılığıyla araç aksamlarının düzgün çalışması, bağlantıların güçlendirilmesi sağlanır.

Periyodik bakımlar arasında en işlevsel kategorilerden biri olan Ümraniye Chevrolet Servisi bahar bakımı uygulamaları için yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Filtreleme sistemleri kontrolü/ bakımı
  • Akü kontrolü/ dolumu
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Aydınlatma sistemleri bakımı
  • Klima sistemleri bakımı
  • Lastik kontrolleri
     
Bahar bakımı kapsamında uygulanan filtreleme sistemleri kontrolü; polen yoğunluğuyla mücadelede en önemli kategoridir. Havayı süzen aksamların tortu ve polenden korunması için filtreler kullanılır. Bu filtreler sayesinde hem klima hem de motor aksamının temiz kalması, performans kaybını önler. Dolayısıyla bahar bakımları ile mevsim koşullarına adaptasyon sağlanır. 
 

Ümraniye Chevrolet Servisi Periyodik Bahar Bakımı

Periyodik Bakımlar Nelerdir?

Periyodik Bakımlar Nelerdir?

Periyodik bakımlar araçların mevsim ve yol koşullarına adapte olabilmesi için yapılan iç ve dış modifikasyon işlemleridir. Belirli zaman aralıklarıyla, mevsimlere hazırlık niteliği taşıyan bu uygulamalar dört kategoride uygulanır. Bunlar; yaz, kış, dört mevsim ve bahar bakımı olarak sıralanabilir. Özellikle bahar aylarının getirdiği koşullarda klima ve motorların havadaki polenlerden arındırılması için Ümraniye Chevrolet Servisi bünyesinde özel bakımlar yapılır. Böylece motor sağlığı korunur.
 
Her bakım işleminde olduğu gibi periyodik bakım uygulamalarında da profesyonel servis desteği alınmalıdır. Bu sayede işlem garantisi ve hizmet güvenliği sağlanabilir. Araç sahiplerinin işlevsel bakımlardan faydalanmak, uzun vadede maliyet tasarrufu yapmak ve nitelikli hizmet almak için profesyonel hizmet sağlayıcıları tercih etmesi önemlidir.
 

Periyodik Bakımlar Nelerdir?