Ümraniye Peugeot Servisi

Ümraniye Peugeot Servisi

Kış aylarının getirdiği zorlu koşullar ve zemin şartları nedeniyle, araçlarda aşırı yıpranma meydana gelebilir. Bu yıpranma payının en aza indirilmesi ve araç sağlığının korunması için kış aylarından evvel Ümraniye Peugeot servisi ile öncül bakım uygulamalarının yapılması gerekir.  Özellikle yürür aksamlarının soğuk şartlarından negatif etkilenmemesi, motor sağlığının korunması için kış bakımı işlemlerinin profesyonel hizmet sağlayıcılar aracılığıyla yapılması önem taşır. Acemi müdahalelerde oluşabilecek riskleri engellemek adına, araç bakımında uzman firmalardan destek alınmalıdır.

Ümraniye Peugeot Servisi

Ümraniye Peugeot Servisi Periyodik Bakım Uygulamaları Neleri Kapsar?

Ümraniye Peugeot Servisi Periyodik Bakım Uygulamaları Neleri Kapsar?

Belirli zaman aralıkları ya da km başı kullanımlar baz alınarak yapılan öncül bakım/ onarım çalışmalarına periyodik bakım adı verilir. Bu bakım türleri; bahar, yaz, dört mevsim ve kış bakımı olarak kategorilere ayrılır. Özellikle kış öncesi yapılan bakımların araçlarda yıpranma ve hasar oranını düşürdüğü bilinmektedir.

Ümraniye Peugeot servisi hizmetimiz kapsamında, kış aylarından önce yapılan periyodik bakımlarda gerçekleştirilen işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Lastik bakım/ değişimi
  • Sıvı kontrolleri/ dolumu
  • Akü kontrolü
  • Fren sistemleri bakımı
  • Aydınlatma sistemleri kontrolü/ bakımı
  • Klima sistemleri bakımı
  • Filtre sistemleri bakımı/ değişimi
Kış bakımı uygulamaları arasında özellikle lastik ve fren sistemleri bakımı özel bir yere sahiptir. Zemin şartlarının tehlikeli ölçülerde zorlaşması nedeniyle; kışa uygun lastik değişimi yapılmalıdır. Güvenli sürüş kriterlerinin karşılanması için de fren sistemlerinin nitelikli bakımına ihtiyaç duyulur. Bu işlemlerin tümü, alanda uzman hizmet sağlayıcıların garanti kapsamında uygulamalarıyla gerçekleştirilmelidir. Böylece işlem güvenliği ve kullanım garantisi sağlanabilir. Uzun ömürlü ve sağlıklı araç kullanımı için periyodik bakımların tümünde profesyonel hizmet sağlayıcılardan destek alınmalıdır.
 

Ümraniye Peugeot Servisi Periyodik Bakım Uygulamaları Neleri Kapsar?

Kış Bakımı Yapmanın Önemi

Kış Bakımı Yapmanın Önemi

Kış bakımı araç bakım kategorileri arasında soğuk hava şartları ve zorlu zemin koşulları nedeniyle nitelikli ölçütleri olan bir uygulamadır. Kış şartlarına özel üretilen materyallerin montajı, takviyesi ve bakımı; kış boyunca işlevsel kullanım için kritik öneme sahiptir. Bu nedenle tüm işlemlerde uzman bir Ümraniye Peugeot servisi desteği gerekir. Alanda yetkili servis sağlayıcılar, orijinal malzeme kullanımı, ekipman ve uzman desteği sağladığından işlem güvenliği kriterini karşılayabilir. Araç sahipleri bu kriterin karşılanması için servis tercihinde nitelikli hizmet kapsamında çalışan firmaları dikkate almalıdır.
 

Kış Bakımı Yapmanın Önemi